Привіт, шановні читачі! Більшість сайтів, що розміщуються в мережі Інтернет, мають систему управління контентом (скорочено – CMS або двіжок, інша назва – «система адміністрування»). Вибір того чи іншого двіжка залежить від цілей майбутнього ресурсу, необхідного функціоналу та, що не рідкість, від бюджету, що виділяється на проект. Всі існуючі CMS поділяються за:

  • ціною – платні і безкоштовні;
  • функціоналу – для блогів, інтернет-магазинів, форумів і т.д.

Однак бувають випадки, коли творцю проекту не подобаються або не підходять готові рішення систем управління. І тоді він звертається до веб-розробникам з наступним завданням – створити власний унікальний двіжок, в якому будуть враховані всі побажання і вимоги.

 

Інша ситуація – замовник звертається в веб-студію , яка пропонує йому створити сайт на CMS «власної розробки». Мовляв, вона і краще, і красивіше, і працює швидше.

Чи варто довіряти таким студіям? І чи є все-таки сенс створювати сайт на унікальному двіжку.

Про плюси і мінуси таких самописних CMS ми і поговоримо в цій статті.

Переваги та недоліки самописних двіжків

Варто відзначити, що розробка CMS з нуля передбачає досить високий бюджет, так як робота ця досить копітка і складна. Якщо ж унікальну CMS в готовому вигляді вам пропонує якась веб-студія, то зазвичай її ціна включена у вартість всього проекту (але так буває не завжди).

плюси

  1. Як вже говорилося вище, самописна CMS дозволяє реалізувати функціонал, який потрібно під конкретний проект.
  2. При створенні унікального движка можливо врахувати всі недоліки існуючих систем управління і звести їх до мінімуму. При цьому з кожної готової системи можна взяти свої плюси і розвинути їх.
  3. Використання власної CMS, «заточеною» під конкретний веб-ресурс, дозволяє виключити різні плагіни, модулі та доповнення, що навантажують  сайт. А це означає, що грузитись він буде швидше.
  4. Імовірність злому сайту, створеного на самописний системі управління, мінімальна. Так як хакери в основному зламують ресурси, використовуючи незакриті «дірки» в популярних двжках.
  5. Мінімум зайвого коду, що, знову ж таки, позитивно позначається на швидкості завантаження.

Однак всі ці переваги можливо отримати лише в тому випадку, якщо за розробку проекту береться справжній фахівець з великим досвідом, а не студент 5 курсу, який заробляє по вихідним на фрілансі. Тому до вибору виконавця потрібно підходити вкрай відповідально.

 

мінуси

  1. Якщо ви купуєте самопісний систему управління в веб-студії, то ви автоматично прив’язуєте себе до цієї фірми. Адже в разі виникнення якихось проблем з сайтом звернутися ви зможете тільки до них. Знадобилися доопрацювання? Сторонні програмісти вам навряд чи допоможуть, так як вони працюють переважно з популярними CMS ( WordPress , Bitrix, Opencart і т.д.). А це означає, що вам знову доведеться звертатися туди, де ви замовляли сайт … А як бути, якщо фірма закрилася або програмісти пропали?
  2. Висока вартість проекту. Для замовників, які мають великим бюджетом, це навряд чи буде мінусом. Але якщо розглядати більшість – далеко не кожен готовий викласти за сайт суму, яка включає в себе п’ять нулів.
  3. Складнощі при пошуку грамотного виконавця. Замовляючи сайт на самопісний CMS у програміста, ви не можете бути на 100% впевнені в тому, що отримаєте в результаті те, що хочете. Розробка проекту може затягнутися, програміст може пропасти, наробити «косяків» … Якщо готовий движок вам пропонує веб-студія, то ніхто не гарантує, що система буде повністю відповідати вашим вимогам. Вам це, звичайно ж, пообіцяють, але в процесі роботи може виникнути потреба в додатковому функціоналі. І тут з’ясується, що в даному движку це не передбачено.

 

висновки

Отже, в яких же випадках слід робити вибір на користь самописного движка?

  • У вас є переконливі аргументи на те, що готові рішення (WordPress, Joomla, Drupal тощо) вам не підходять.
  • Ви на 100% впевнені в розробниках самописного движка – що він вас не підведе і не кине, а буде надавати постійну підтримку і виробляти необхідні доопрацювання.
  • Ви маєте в своєму розпорядженні необхідне бюджетом.

Всі три умови дотримані? Тоді бажаємо вам удачі при створенні вашого унікального проекту.

Чи не впевнені в якомусь із них? Тоді ризикуєте отримати зайвий головний біль, залізти в борги і залишитися з незакінченою сайтом. Вибір завжди залишається за вами.

Ми займаємося створенням сайтів як на готових, перевірених роками CMS – WordPress, UMI.CMS, Opencart так і можемо розробити власний . Задавайте свої питання в коментарях!