Програмування мобільних додатків

Написання програмного коду будь-якого клієнт-серверного додатка ділиться на:

  • FRONT-end програмування;
  • BACK-end програмування.

Front-end Розробка

Front-end програмування – це розробка клієнтської частини програми. Іншими словами це розробка інтерфейсу між користувачем і серверною частиною програми. Він відповідає за введення вхідної інформації від користувача, а також її первинну обробку і відправку на сервер за відповідним API. Наші фахівці за допомогою сучасних інструментів розробки зберуть (frontend) інтерфейс програми і реалізують заявлений в Технічному Завданні функціонал клієнтської частини.

Клієнтська частина поділяється на 2 типи: нативна і кроссплатформенна .

  • Нативні додатки – це додатки, що розробляються на «рідній» мові платформи (додатки для iOS, Android і ін.);
  • Кросплатформені додатки – це додатки розробляються за допомогою різних «фреймворків» (Kony Platform, Adobe AIR, PhoneGap, Appcelerator Titanium, IBM Worklight і ін.).

Back-end Розробка

Back-end програмування – це розробка серверної частини програми, яка відповідає за передачу даних між користувачами або ресурсами. Ми поділяємо її на наступні складові частини:

1. Серверна архітектура.

Проектується і розробляється розгорнута серверна архітектура: алгоритми завантаження даних, методи авторизації, кешування, пагінацію, бази даних та багато іншого.

2. API.

API ( application programming interface ) – інтерфейс прикладного програмування. Якщо виражатися більш зрозумілою мовою, то це набір запитів до сервера, який він розуміє і може дати коректну відповідь. API визначає функціональність серверної логіки, при цьому API дозволяє абстрагуватися від того, як саме ця функціональність реалізована. Якщо сервер розглядати як «чорний ящик», то API – це безліч «рук», які доступні користувачеві даного ящика, і за допомогою яких він може діставати необхідні йому компоненти. Іншими словами API – це необхідна частина загальної клієнт-серверної інфраструктури.

3. Адміністративна панель.

Головний інструмент управління мобільним додатком – це адміністративна панель. Для кожного нашого проекту створюється окремий Web-інтерфейс управління. Функціонал панелі розробляється виходячи з цілей і завдань проекту. Всі зміни, зроблені в адміністративній панелі, моментально застосовуються до мобільного додатку.

4. Метрики.

Для того що б оцінити ефективність проекту Вам будуть необхідні статистичні дані по приросту користувачів, активності (лайки, коментарі, повідомлення, перегляди, конверсії), щоденної відвідуваності проекту в цілому і його окремих розділів, демографічні дані та багато іншого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *